Sprzedaż mieszkania z długiem - Wrocław.


Częstym zagdanieniem o które pytacię Państwo w mailach do naszej firmy jest pytanie: jak sprzedać mieszkanie zadłużone mieszkanie lub dom. Wbrew pozorom jest to możliwe i nie jest wcale takie trudne. Na rynku jest całkiem spora grupa klientów która poszukuje tego typu nieruchomości, tym bardziej że zadłużone mieszkania są dużo tańsze niż te bez obciążeń. Same transakcje są nieco bardziej skomplikowane, ale jak najbardziej możliwe do przeprowadzenia.


Mieszkania z długiem. Sprzedaż mieszkania z kredytem (hipoteka).


Powszechną sytuacją są transakcje na rynku nieruchomości gdzie w dziale IV księgi wieczystej ustanowiony jest kredyt hipoteczny. W przypadku obciążenia nieruchomości hipoteką bank sprzedającego wystawia specjalne zaświadczenie , gdzie będzie podana całkowita wartość zadłużenia oraz specjalny rachunek techniczny do spłaty. Pozostała kwota po spłacie hipoteki jest przelewana kupującemu na konto. Po spłacie hipoteku bank wystawia specjalne zaświadczenie za pomocą którego można wykreślić hipotekę z działu IV księgi wieczystej.


Mieszkanie z obciążoną księgą wieczystą.


Najczęściej na rynku mieszkań z długiem pojawiają się oferty, których właściciele mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych, gótówkowych, zaległe czynsze administracyjne, podatki lub alimenty. Dług mieszkania będzie widoczny na zaświadczeniach ze spółdzielni/zarządcy nieruchomości oraz w ksiedze wieczystej (dział III i IV). Kluczową kwestią jest zebranie wszystkich dokumentów i listy wierzycieli do spłacenia.


Najbardziej powszechną praktyką ( i bardzo bezpieczną) jest spłata wierzytelności po umowie przedwstępnej, gdzie kupujący dokonuje umorzenia długu lub kiedy przejumuje nieruchomość z zadłużeniem. To ważna gdyż większość dłużników chce otrzymać środki od kupującego i samodzielnie spłacić (lub nie) dług. W takim wariancie kupujacy najpierw spłaci dług a resztę wartości nieruchomości właściciel otrzyma w końcowym rozliczeniu.


Kupując zadłużone mieszkanie najlepiej sfinansować je gotówką, gdyż nie każdy bank udzieli kredytu na taką nieruchomość (bank może uzależnić wypłatę kredytu od spłaty zadłużenia i wykreślenia obciążenia z ksiegi wieczystej). Jeśli planujesz sprzedaż zadłużonej nieruchomości - warto skontaktować się z biurem nieruchomości. Biura współpracują bardzo często z osobami skupującymi i handlującymi zadłużonymi nieruchomościami. Współpraca z nimi pozwoli Ci na oddłużenie mieszkania oraz dogodne ułożenie transakcji w czasie zgodne z Twoimi potrzebami.


Biuro nieruchomości Wrocław
Planujesz aktualnie sprzedaż mieszkania? Zależy Ci na wyjściu z długów i sprzedaży nieruchomości w dobrej cenie? Jeśli tak - zapraszamy Cię do współpracy z naszą firmą. Współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy od 2010 roku. Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem 604-978-704.

  • Najpopopularniejsze w serwisie: 

inwestowanie w nieruchomości                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
 Inwestowanie 
w nieruchomości 2019
         Prowizja pośrednia nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław