Architektura i biznes – Trendy w architekturze 2021. Dodatki do mieszkań i domów.

W poniższym artykule opiszemy najnowsze trendy w architekturze oraz dodatki do wnętrz które bardzo często kupują Państwo do swoich mieszkań. Prezentowane dodatki i rozwiązania czynią wnętrza bardziej atrakcyjnymi oraz zwiększają komfort ich użytkowania. W poniższym tekście uzyskasz następujące informacje:



architektura i biznes

- Dlaczego warto współpracować z architektem?
- Automatyka domowa – smart home w domu i mieszkaniu
- Szklane włączniki dotykowe – sterowanie światłem i roletami,
- Oświetlenie Leedowe – plafony i podświetlane zabudowy,
- Obrazy leedowe – idealny dodatek do salonu i biura,

Zanim szczegółowo opiszemy poszczególne dodatki do wnętrz zastanówmy się dlaczego warto skorzystać z usługa architekta wnętrz. Obecnie architektura wnętrz rozwija się bardzo dynamicznie i samodzielne śledzenie projektów oraz opracowanie wnętrz przyprawia właścicieli o ból głowy. Czy warto zatem zatrudnić do stworzenie wymarzonych 4 kątów profesjonalnego architekta?


Zdecydowanie tak. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze architekci z racji wykonywanego zawodu i profesji mają bardzo dużą wiedzę na temat wykończeń wnętrz, materiałów budowlanych, technologii w budownictwie oraz samych dostawców produktów do mieszkań.


 

W rezultacie są w stanie nie tylko zaprojektować efektowne wnętrze, ale również zadbać o to, aby cały remont został przeprowadzony w ekonomiczny sposób i (co szczególnie ważne) w odpowiednich ramach czasowych. To bardzo wygodne dla właścicieli rozwiązanie, gdyż przedłużający się remont nieruchomości (szczególnie tych o większym metrażu ) naprawdę potrafi być irytujący zwłaszcza, jeśli zamówiłeś ekipy budowlane, które mają pracować po sobie w krótkich odstępach czasu.


 

Kolejna kwestia: projektowane przez architektów mieszkania są spójne architektonicznie. W skrócie: wszystkie pomieszczenia i całe wnętrze jest wykończone według jednego standardu, który współgra ze sobą. To ważna sprawa, bo często klienci kopiują różne style podpatrzone w czasopismach i w Social Media, tworząc wnętrza, które nie pasują do siebie.


 

Atutem współpracy z architektem jest również ich znajomość branży budowlanej oraz samych producentów poszczególnych rozwiązań. Dzięki takiej wiedzy pracowania architektoniczna jest w stanie znaleźć tańsze, często lepsze zamienniki materiałów lub produktów do wykończeń, na czym finalnie zyskuje klient. Architekci świetnie doradzają w kwestiach remontów, rozwiązań konstrukcyjnych oraz przepisów prawnych.


 

Współpraca z dobrym architektem to również oszczędność czasu i pieniędzy – nie musisz już samodzielnie nadzorować ekip budowlanych, dawać im wytycznych w jakiej kolejności przeprowadzać remont oraz porównywać cen poszczególnych podzespołów montowanych w mieszkaniach. Dobra pracownia architekoniczna zrobi to za Ciebie i jest to naprawdę duża wartość dodana., zwłaszcza jeśli jesteś bardzo zapracowaną osobą lub prowadzisz dużą firmę.


Patrząc z perspektywy agenta nieruchomości śmiało można stwierdzić, że korzystanie z usług dobrego architekta wnętrz to najlepsza inwestycja jaką możesz zrobić w swoim mieszkaniu. Mieszkania projektowane przez architektów są bardzo praktyczne oraz wyróżniają się wizualnie. Ma to szczególne znaczenie przy późniejszej odsprzedaży nieruchomości oraz jej wartości w czasie.


Inspiracje architektoniczne – smarthome i nowoczesne wnetrza.


Coraz większą popularnością cieszą się również systemy Smart-Home. Zamontowane w domach i apartamentach pozwalają sterować poszczególnymi funkcjami wnętrza. Do niedawna były to bardzo drogie rozwiązania dostępne dla właścicieli luksusowych nieruchomości; teraz dzięki rozwojowi technologii mobilnych oraz firm, które je oferują można nabyć je za bardzo przystępną cenę. Do najczęściej wybieranych zastosowań należą:


1.Sterowanie roletami zewnętrznymi.
2.Klimatyzacja - sterowanie temperaturą i wilgotnością powietrza (również z funkcją oczyszczania powietrza).
3.Monitoring i ochrona - podgląd pomieszczeń wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości.
4.Oświetlenie w pomieszczeniach i częściach wspólnych (włączniki dotykowe).
5. Sterowanie funkcją pojedynczych urządzeń.
6. Sterowanie światłem w mieszkaniu oraz strefami podświetlenia.

Kolejnym trendem, który obserwujemy jest montaż oświetlenia leedowego (w postaci pojedynczych plafonów oraz podświetlonej) zabudowy. Jest to rozwiązanie zarówno atrakcyjne wizualnie jak i energooszczędne. Poniżej wnętrze luksusowej kawalerki opracowanej przy użyciu plafonów i diod leed.


luksusowe studio

Oświetlenie leedowe 



Jest dużo bardziej ergonomiczne od tradycyjnego i świetnie sprawdza się do podświetlenia zarówno całych pomieszczeń, jak i poszczególnych punktów i krawędzi (listwy i kinkiety ścienne). Oświetlenie leedowe tworzy we wnętrzach niesamowity klimat i jest trwałym źródłem światła w porównaniu do zwykłych żarówek. Obecnie jest montowane zarówno w sufitach, ścianach jak i poszczególnych meblach.


Włączniki i kontakty dotykowe dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach oraz stylowych apartamentach. Dzięki modułowej budowie możliwe jest łączenie ich z poszczególnymi urządzeniami w mieszkaniu oraz zdalne sterowanie za pomocą specjalnych pilotów lub urządzeń mobilnych. Najczęściej spotykane zastowania:


tradycyjne oświetlenie,
punktowe oświetlenie,
podświetlenie schodów i poszczególnych elementów,
włączanie poszczególnych urządzeń podpiętych do obwodu elektrycznego,
zdalne uruchamianie światła,
włączniki do sterowania żaluzjami
systemy zgodne z innymi systemami smarthome.

Obrazy leedowe do mieszkań i biuro



obrazy leedowe

Obrazy ledowe świetnie prezentują się zarówno w ekskluzywnych gabinetach jak i domowym salonie. Składają się z drewnianej (lub aluminiowej) ramy oraz wewnętrznej instalacji świetlnej podświetlającej od tyłu określony obraz (możliwe jest stworzenie indywidualnej grafiki na podstawie wcześniej przygotowanego pliku cyfrowego). Poniżej przykładowy obraz:


Nowoczesne wnętrza - inspiracje architektoniczne



luksusowy apartament

 

Podłoga: impregnowane deski sosnowe (impregnowane i lakierowane na wysoki połysk, ściany: gładzie + farba. Oświetlenie: tradycyjne + ciepły Leed. W mieszkaniu odnowiono oraz zaimpregnowano wsporniki drewniane (dodatkowe podświetlenia) przez co komponują się z całym wnętrzem. Architekt: Robert Petryna & Jacek Żurek.


Poniżej przedstawiamy Wam przykładowe wnętrza zrealizowane przez architektów oraz wizualizacje. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem:


luksusowy apartament

Piękna i stylowa łazienka: zaprojektowana na specjalne zamówienie dla klienta z zagranicy.

Łączy w sobie unikalny styl oraz ciepłe wnętrze. Wykończenie: 1. Podłoga: Merbau (drewno egotyczne) fabrycznie impregnowany i olejowany (drewno odporne na działanie wilgoci). Ściany: białe płytki ceramiczne + złota mozaika szklana (pięknie odbija każdy rodzaj światła). Na suficie oświetlenie leedowe tworzące niepowtarzalny klimat. Na przeciwnej ścianie mozaika wykonana z płytek ceramicznych z wizerunkiem popularnej aktorki. Architekt:  Laura Kozak.



luksusowy apartament

 

Stylowa łazienka zaprojektowana według autorskiego projektu. Charakterystyczne okna. Pokrycie złota mozaika (24 karaty)+ podświetlenie leedowe. Świetny, stylowy projekt. Idealny dla rezydencji oraz stylowych reprezentacyjnych willi. Architekt: Robert Petryna & Jacek Żurek.


luksusowy apartament

Klasyczne wnętrze: podłoga deska berlinecka, ściany białe gładzie + mozaika trawertynowa podświetlona dodatkowym oświetleniem. Mieszkania wykończone w ten sposób posiada ciepłe wnętrze pasujące do wielu zestawów mebli.



Na koniec dwa niesamowite wnętrza (wizualizacje przedstawiające możliwe do wykonania wnętrza). Pierwsza to tzw showroom (obraz powyżej) przedstawiający markową kolekcję płytek, kafli oraz tapet firmy "Versace". Wizualizacja przedstawia pomieszczenie możliwe do zaprojektowania w domach gdzie połączono łazienką z sypialnią (modny trend w apartamentowcach). 


Kolejna wizualizacja to autorski projekt stylowej łazienki. Zastosowano w nim unikalną i bardzo oryginalną kolekcję kafli. Zwróćcie uwagę na efekt 3D jaki tworzy podłoga. W projekcie zastosowano wysokiej jakości płtyki ceramiczne oraz mozaiki.



luksusowy apartament

luksusowy apartament

Poniżej wnętrze o które najczęściej pytaliście w swich mailach i zapytaniach. Apartament na ostatniej kondygnacji, starannie wykończone drobną mozaiką kafli, płytek oraz kamienia (trawertyn). Zaokrąglone ściany, luksfery i podświetlenia ciepłym światłem nadają mu unikalny charakter.


luksusowe projekty architektoniczne

Apartament pod wynajem. Nowoczesny salon + świetnie opracowane łazienki


Ostatni projekt to mieszkanie 3 pokojowe opracowane pod wynajem. Wykończone bardzo rzadkimi materiałami ceramicznymi, mozaikami i specjalnymi powłokami z nadrukiem komputerowym. Nowoczesny salon z pięknym kryształowym plafonem oraz włącznikami dotykowymi. (sterowanie z poziomu aplikacji). Świetnie opracowane łazienki z płytkami zagranicznych producetnów Porcelanossa, złotą ceramiką, szklanymi płytami i starannie dobranym oświetleniem.


Całe wnętrze można obejrzeć z poniższym filmie.


Opis projektu:
Signature Apartment

Nasz artykuł będzie rozbudowywany w czasie. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim firmom i architektom, którzy zgodzili się na udostępnienie swoich prac. Jak sami widzicie wnętrza projektowane przez nich to unikaty na rynku nieruchomości o zupełnie innych charakterach.



Przy reazliazacji artykułu współpracowaliśmy z:
Pracownia projektowa: Jacek Żurek & Robert Petryna:
Pracownia projektowa: Laura Kozak
Serwis SmartHome & Włączniki dotykowe: www.kontakty-dotykowe.pl

Biuro nieruchomości Wrocław

 

Zajmujemy się profesjonalną obsługą rynku nieruchomości od 2009 roku. Naszę specjalnością jest sprzedaż i wynajem mieszkań z rynku wtórnego oraz nieruchomości luksusowe. Współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy. Interesuje Cię praca z soldiną i sprawdzoną agencję nieruchomości? Zadzwoń pod numer: +48-604-978-704.






Zobacz również podobne artykuły


Dzielnice Wrocławia 2021 - gdzie wybrać nieruchomość?
Nieruchomości zabytkowe w Polsce
Tanie mieszkania do remontu

zarządzanie najmem domów i mieszkań                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
 Zarządzanie 
najmem Wrocław
         Prowizja pośrednika nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław