Wynajem mieszkania Wrocławwynajem długoterminowy Wrocław

Nie da się ukryć, że sam wynajem mieszkania jest bardzo bezpieczną formą inwestycji. Dają policzalne w czasie zyski i są proste w obsłudze. Rosnąca popularność inwestowania w nieruchomości sprawiła, że właściele mieszkań postanowili poszukać wiarygodnych operatorów i zarządców mieszkań.


Dzięki współpracy z doświadczoną firmą nie musisz szukać samodzielnie najemców, prezentować nieruchomości i likwidować usterek na mieszkaniach. Długoterminowe najmy są szczególnie korzystne dla osób mieszkających za granicą lub posiadających kilka mieszkań/lokali do wynajęcia. Jest to dla nich duża wygoda i komfortowy sposób zarabiania pieniędzy. Długoterminowi najemcy bardzo dbają o mieszkania w których mieszkają (w przeciwieństwie do mieszkań dla pracowników lub apartamentów hotelowych). W praktyce najemca długoterminowy może wynajmować jedną nieruchomość nawet kilka lat z rzędu.


Co to jest najem długoterminowy?


Za najem długoterminowy przyjęło się uważać umowy zawarte na więcej niż 12 miesięcy. W przeciwieńswie do najmu krótkoterminowego właściciel nieruchomości nie jest zależy od ilości najemców i obłożenia najmem w czasie. Otrzymuje stały policzalny zysk,wypłacany co miesiąc lub kwartał. Najmy długoterminowe są również częściej zawierane przez firmy, stąd właściciel ma zapewniony bezpieczniejszy przychód w czasie.


O czym pamiętać wynajmując mieszkanie długoterminowo? Jak przygotować mieszkanie? • sprawdź stan instalacji elektrycznej (oświetlenie, włączniki) i wodnej w mieszkaniu,

 • usuń istniejące usterki oraz zniszczenia/usterki mogące stwarzać problemy w przyszłości,

 • przygotuj dokładne zestawienie opłat za poprzednie 6 miesięcy,

 • przygotuj spis wyposażenia, które pozostanie na mieszkaniu

 • dokładnie posprzątaj mieszkanie - najemca zwraca je zawsze w takim stanie w jakim je zastał

 • przygotuj profesjonalny draft umowy najmu wraz z rynkową stawką czynszu najmu (nie najwyższą na podstawie innych ogłoszeń)

 • O czym pamiętać wynajmują mieszkanie długoterminowo?


  Przed wszystkim o tym aby dostosować je do charakteru nieruchomości i grupy docelowaj. Inaczej opracowuje się mieszkania dla studentów, inaczej dla firm, a inaczej dla osób pracujących. Czasy kiedy wynajmowały się puste mieszkania bez mebli minęły i teraz najemcy szukają bardziej dopracowanych wnętrz (tym bardziej, że stawki najmu bardzo spadły w 2020 roku). Lepiej dopracowane mieszkania szybciej wynajmują się na rynku, przez co szybciej zarabiają pieniądze dla właścicieli (jeśli posiadasz już nieruchomości i zastanawiasz się jak je urzadzić pod wynajem zobacz nasz dział "projektowanie mieszkań"). Co więcej - aranżacja wnętrza pod wynajem długoterminowy wcale nie musi oznaczać dużych kosztów. W przypadku dużych mieszkań lub całych domów warto zainteresować się usługą o nazwie home staging. Jest to kompleksowa usługa zwiększająca atrakcyjność nieruchomości wraz z wykonaniem profesjonalnej sesji fotograficznej.


  Wynajem długoterminowy mieszkań - jak wynająć mieszkanie na kilka lat?  Tutaj dochodzimy do ważnej kwestii o którą często Państwo pytacie na spotkaniach: czy można wynająć nieruchomość jednej firmie na kilka lat i mieć święty spokój?


  Jak najbardziej. Właściciel mieszkania podpisuje wtedy umowę z operatorem nieruchomości czyli firmą wypłacającą stały miesięczny zysk. Operator dba o mieszkanie i jego stan techniczny, klient ma zapewnione określone w umowie stałe zyski. Co więcej operator naprawia samodzielnie usterki i rozlicza media.


  Jest to więc bardz korzystna opcja zarówno dla osób posiadających kilka mieszkań jak i stare mieszkania, których nie chcą obsługiwać. Klient ma jednocześnie zapewnione zyski na najbliższe lata. Właściciel mieszkania nie musi zatem wynajmować starej nieruchomości firmom budowlanym lub osobom z zagranicy. W tej konfiguracji własciciel zyskuje potrójnie:  - zarabia na wzroście wartości nieruchomości w czasie,
  - ma zapewnione pewne przychody z najmu w dłuższym okresie (nie ma przestojów w wynajmie),
  - nie musi inwestować w naprawianie i odświeżanie mieszkania,


  Wynajem mieszkania przez agencje nieruchomości - prowizja i koszty


  Osoby posiadające atrakcyjne mieszkania (lub kilka nieruchomości) bardzo chętnie korzystają z usług biura nieruchomości. Agencje nieruchomości rejestrują na umowach najemców i pobierają od nich prowizję przez co pozyskują bardzo konkretne osoby i firmy na nieruchomości. Prowizja za wynajem mieszania waha się od 60-100% wartości pierwszego czynszu netto.  Zaletą współpracy z pośrednikiem nieruchomości jest przede wszytkim:
 • profesjonalny marketing i materiały reklamowe,

 • bardzo duża baza klientów poszukujących nieruchomości (w tym firm),

 • doświadczenie przy zawieraniu transakcji,

 • współpraca z firmami zagranicznymi,

 • Agencja nieruchomości - wynajem mieszkań i domów.  agencja wynajmu mieszkan

  Zakres prac naszej firmy obejmuje:
  - materiały marketingowe (zdjęcia i filmy FullHD),
  - prezentacje nieruchomości,
  - przygotowanie umowy najmu,
  - pomoc w aranżacji mieszkania,
  - pomoc w usuwaniu usterek na nieruchomości,

  Ponadto na indywidualnych spotkaniach dowiesz się: - za ile można wynająć nieruchomość?
  - jak przygotować mieszkanie do wynajęcia?
  - jakie mieszkania wybrać pod inwestycje?
  - jakie mieszkania najlepiej wynajmują się w Covidzie?

  Aktualnie poszukujemy mieszkań w nowym budownictwie w dzielnicach: Krzyki (Gaj Tarnogaj, Huby, Klecina), Fabryczna, Stare Miasto pod wynajem dla osób pracujących oraz firm, w szczególności:
  - kawalerek,
  - dwóch pokoi do 45m2,
  - dużych mieszkań oraz całych domów pod wynajem (rozpatrujemy również domy pod miastem),

  Zapraszamy Państwa do współpracy z naszą firmą. Zajmujemy się poszukiwaniem mieszkań pod dochodowy wynajem oraz ich wynajmem. Zgłoszenia nieruchomości oraz zapytania od klientów przyjmujemy pod numerem: +48-604-978-704.

  Zamów wycenę najmu lub zgłoś nieruchomość już dziś. Współpracujemy z właścicielami ponad 50 nieruchomości we Wrocławiu.
  zarządzanie najmem domów i mieszkań                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
   Zarządzanie 
  najmem Wrocław
           Prowizja pośrednika nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław