Mieszkania do wynajęcia - gdzie wynająć mieszkanie we Wrocławiu? Kompleksowy poradnik online.wynajem mieszkania Wrocław

Aktualnie Wrocława jest miastem bardzo dynamicznie się rozwijającym i przyciągającym do pracy ludzi z całego świata ( w mieście mieszka ponad 600 000 osób z czego ponad 40 tysięcy to obcokrajowcy). W poniższym artykule opisujemy najczęściej wybierane lokalizacje przez najemców we Wrocławiu – miejsca atrakcyjne zarówno dla studentów jak i osób pracujących po studiach. Na potrzeby artykułu wyjaśnijmy podstawowe pojęcia:Wynajmujący = właściciel mieszkania lub jego pełnomocnik posiadający tytuł prawny do mieszkania i jego wynajmu,
Najemca – osoba uprawniona i zamieszkująca mieszkanie pod wynajem.
W artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów:
- gdzie wynająć mieszkanie we Wrocławiu?
- na co uważać wynajmując mieszkanie?
- co to jest wynajem okazjonalny?
- wynajem mieszkania przez agencję – jakie to koszty?
- jak wynająć mieszkanie przez agencje nieruchomości?


Wrocław - najlepsze dzielnice i miejsca do życia 2020.

1. Krzyki.

Zdecydowanie najpopularniejsza dzielnica. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: nowoczesne luksusowe apartamenty, małe kompaktowe mieszkania w blokach lub przestronne mieszkania w kamienicach. Krzyki są dobrze skomunikowaną dzielnicą, pełną zieleni oraz uczelni wyższych (Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Wrocławski). Zaletą dzielnicy są również szybkie połączenia komunikacyjne prakycznie z każdym rejonem miasta. Dodatkowym atutem są liczne trereny zielone, place zabaw i miejsca spotkań.


Popularnymi miejscami gdzie bardzo dobrze się mieszka są Huby, Tarnogaj , Gaj oraz okolice ulicy Powstańców Śląskich. Krzyki to dzielnica oferująca bezpieczne sąsiedztwo, dobrą komunikację oraz dużą liczbę nowoczesnych inwestycji deweloperskich. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jest to miejsce atrakcyjne zarówno pod wynajem jak i do codziennego życia.mieszkania wrocław Grunwald

2.pl. Grunwaldzki i okolice.

To dzielnica bardzo popularna wśród młodych osób – studentów i osób pracujących. Legendarne akademiki, kampus akademicki, bliskość Parku Sczytnickiego oraz popularnych biurowców sprawia że praktycznie każdy student chce tu zamieszkać. Atutem tego miejsca jest również bardzo dobra komunikacja z każdym rejonem Wrocławia. Jeśli chodzi o typ zabudowy dominują tu piękne zabytkowe kamienice oraz niskie bloki z lat 80tych.wynajem mieszkania Wrocław Stare Miasto

3. Stare Miasto

Najbardziej popularna część miasta tętniąca życiem przez całą dobę. Rynek to przede wszystkim niesamowite zabytki, historyczne miejsca oraz pożądane przez młodych najlepsze kluby i restauracje. W tym rejonie miasta mieszka też najwięcej obcokrajowców. Miejsce atrakcyjne do życia dla energicznych osób.


Obecnie na Starym Mieście oddano do użytkowania wiele nowoczesnych apartamentów stąd możliwe jest znalezienie atrakcyjnego mieszkania napradwdę blisko Rynku. Obiektywnie trzeba przyznać że mieszkania te często mają zarówno świetnie dopracowane wykończenie jak i piękne terasy z widokiem panoramicznym.4.Fabryczna.

Również popularna dzielnicy do życia z dużą ilością zieleni. Obecnie w tej części miasta powstaje wiele inwestycji komercyjnych (nowoczesne biurowce) jak i mieszkaniowych. Coraz łatwiej jest więc o zadbane mieszkanie z balkonem i tarasem. Zaletą tej dzielnicy jest również szybka komunikacja z centrum miasta. Maślice i Stabłowice są już bardziej zakorkowane więc jeśli zależy Ci na szybkim dojeździe do pracy lub uczelni wybierz miejsce bliżej linii tramwajowej.Na co uważać wynajmując mieszkanie?

1.Weryfikacja właściciela i osoby prezentującej nieruchomość Po pierwsze sprawdź czy osoba która wynajmuje mieszkanie jest właścicielem, pełnomocnikiem lub agentem. Idealnie byłoby gdyby na prezentacji mieszkania wszystkie informacje przekazywał osobiście właściciel. Informacje dotyczące finansowych warunków wynajmu mieszkania powinny być przedstawione na piśmie tak, aby uniknąć potem nieporozumień.


.

2.Weryfikacja miesięcznych opłat za mieszkanie.Jeśli mieszkanie posiada ogrzewanie gazowe lub elektryczne koniecznie poproś o rachunki za ogrzewanie – są one bardzo nierówne w skali roku i ich wysokość może być problemem przy rozliczaniu mieszkania.


Niezależnie od sytuacji w której sie znajdujesz unikaj trzech rzeczy:
- podejmowania decyzji pod presją czasu,
- podpisywania zamkniętych umów na okres 12 miesiecy (obecnie bardzo trudno zdeklarować się na tak długi czas),
- nigdy nie wpłacaj rezerwacji ani pieniędzy bez potwierdzeń – zwłaszcza przez pierwszą wizytą na nieruchomości. Nigdy nie wiecz kim jest osoba po drugiej stronie telefonu, które Cię o to prosi. Zapamiętaj - przy wynajmie nieruchomości wszystkie prezentacje są bezpłatne.

Sprawdzanie mieszkania do wynajęcia - stan techniczny.


Obejmując nieruchomość najemca odpowiada za stan techniczny nieruchomości dlatego szczególnie warto przyjrzeć się nieruchomości przed rozpoczęciem wynajmu. Jeśli nie chcesz robić tego sam możesz zatrudnić do tego specjalną firmę.


Wynajmując nieruchomość zwróć uwagę na następujące rzeczy:
- rodzaj ogrzewania w mieszkaniu/domu, (od jego rodzaju będą zależały opłąty za mieszkanie zwłaszcza w sezonie zimowym),
- zaciemnienia w rogach sufitów (czy w mieszkaniu nie gromadzi się pleśń lub grzyb),
- sprawność instalacji wodno - kanalizacyjnej (zwłaszcza w kamienicach na wyższych piętrach),
- działanie instalacji elektrycznej,
- szczelność i domykanie okien,
- sprawdzić dlaczego zrezygnował poprzedni najemca,

Wynajem mieszkania przez agencje.Jeśli szukasz dla siebie atrakcyjnego mieszkania koniecznie sprawdź oferty lokalnych agencji nieruchomości. Biura nieruchomości mają w ofercie zadbane mieszkania zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach. Ich właścicielom zależy na długoterminowych najemcach oraz bezproblemowym wynajmie. Do biur nieruchomości bardzo często trafiają zaprojektowane pod wynajem komfortowe mieszkania i apartamenty, a mieszkanie w nich jest dużo bardziej przyjemne niż w sztucznie podzielonych na mieszkania pokoje.


Pośrednik nieruchomości – koszty wynajmu mieszkania.


Do współpracy z biurem wymagane jest podpisanie umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (jest to wymóg ustawowy w prawie RP). Na jej podstawie pośrednik pokazuje mieszkania oraz przeprowadza transakcje między Najemcą a Wynajmującym. Prezentacje w biurach są zawsze bezpłatne. Jeśli zależy Ci na wynajmie nieruchomości przez biuro – sprawdź jego oferty na firmowej stronie www lub w ogólnopolskich serwisach internetowych. Za swoje usługi firma pobiera od stron prowizję w wysokości od 50% do 100% wartości pierwszego czynszu najmu.


Wynajem okazjonalny – umowa najmu.


Coraz częściej można się również spotkać z tzw umową najmu okazjonalnego. Jest to specjalny rodzaj umowy, gdzie najemca składa dodatkowe oświadczenie u notariusza gdzie oświadcza dokąd wyprowadzi się po zakończeniu umowy najmu. Przedstawia również zgodę obecnego właściciela nieruchomości do której ma się wprowadzić na przyjęcie go.


Dla Wynajmującego jest to dodatkowe zabezpieczenie gdyż nie musi potem kierować sprawy na drogę sądową. Umowa najmu okazjonalnego jest praktykowana zarówno przy wynajmie mieszkań dla rodzin z dziećmi jak i w wynajmie drogich luksusowych mieszkań. Koszt umowy pokrywa zwyczajowo właściciel, gdyż jest to dodatkowe zabezpieczenie na jego rzecz.


Biuro nieruchomości Wrocław – wynajem mieszkania.


Zajmujemy się profesjonalnym obrotem nieruchomościami od 2009 roku. Współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy. Dla naszych klientów przygotowujemy nieruchomości do wynajęcia poszukujemy najemców na mieszkania. Dzięki dużemu doświadczeniu na rynku i bardzo dobremu marketingowi skutecznie przeprowadzamy transakcje z klientami z Polski i z zagranicy. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.


Wszystkie oferty naszych mieszkań dostępne są w serwisie: Nieruchomosci-Wrocław.Net
zarządzanie najmem domów i mieszkań                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
 Zarządzanie 
najmem Wrocław
         Prowizja pośrednia nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław