Biuro nieruchomości Wrocławbiuro nieruchomości Wrocław.

Jak działa biuro nieruchomosci?Biuro nieruchomości wyszukuje dla klientów mieszkania, prowadzi ich sprzedaż i wynajem oraz prowadzi w imieniu klienta działania marketingowe związane z transakcjami na rynku nieruchomości. Szczegóły pracy pośrednika nieruchomości określa ustawa o gospodarce nieruchomościami.


Dzięki gruntownej znajomośli lokalnego i krajowego rynku, dużej bazie klientów oraz sprawnemu marketingowi biuro nieruchomości potrafi bardzo krótkim czasie przeprowadzić transakcje. Dzięki dużemu doświadczeniu na rynku jest w stanie również lepiej zabezpieczyć strony transakcji niż prywatne osoby (zwłaszcza wykonujące transakcje pierwszy raz).


Do podstawowych działań jakie wykonuje biuro nieruchomości należy:sprawdzenie dokumentów i stanu prawnego nieruchomości,
przeprowadzenie sesji zdjeciowej i wykonanie filmu z wnętrza nieruchomości,
prowadzenie działań marketingowych i reklamowych,
prezentacja nieruchomości,
pomoc przy przeprowadzaniu transakcji,
wyszukuiwanie nieruchomości według kryteriów przekazanych przez klienta,

Agenci nieruchomości świetnie orientuja się również w cenach transakcyjnych oraz na rzeczach które warto poprawić przed transakcją (tj w wizualnej części mieszkania oraz w kwestii formalnej: jakie dokumenty przygotować do transakcji).


Jakie są główne korzyści ze współpracy z biurem?

Przede wszystkim: oszczędność czasu i pieniędzy, które klient musiałby poświęcić na samodzielne działania (stąd szczególnie często z usług biur nieruchomości korzystają zamożniejsze prowadzące firmy, lub często wyjeżdżające służbowo poza miasto).


Dzięki zaawansowanemy marketingowi biura nieruchomości dosyć szybko pozyskują klientów zarówno na nieruchomości pod wynajem jak i sprzedaż. Agenci nieruchomości są w stanie już na pierwszym spotkaniu ocenić wartość nieruchomości oraz czas potrzebny do jej sprzedaży. Klient nie ponosi kosztów reklamy i marketingu do momentu zawarcia transakcji.


Są w stanie również wyszukać nieruchomość dla klienta według przedstawionych wcześniej kryteriów wyszukiwania.Co więcej – mają dostęp również do ofert, których nie ma w internecie (ma to znaczenie zwłaszcza dla rynku komercyjnego oraz nieruchomości luksusowych). Poza tym agencje nieruchomości mają bardzo dużo ofert z polecenia, które są bardzo atrakcyjnymi nieruchomościami na rynku.


Bardzo często z biur nieruchomości korzystają rodziny i osoby pragnące wykonać transakcje wiązaną na rynku (tzn. sprzedają jedną nieruchomość aby kupić inną). W takim wypadku tansakcja przebiega bardziej płynnie i bezpiecznie dla klienta. Biuro nieruchomości koordynuje jej przebieg w czasie oraz opracowuje razem z klientami sposób finansowania i termin wydania nieruchomości.


willa komorowicedom karwiany sprzedaz

Współpraca z pośrednikiem nieruchomości.

Biuro nieruchomości współpracuje z klientami na podstawie umowy w pośrednictwie nieruchomościami. Umowa określa zakres współpracy pośrednika i klienta, zakres pracy pośrednika oraz stawkę prowizyjną.


Wynagrodzenie pośrednika wynosi od 1,0% do 3,69% w zależności od rodzaju transakcji. Szczegóły dotyczące wynagrodzenia pośrednika znajdziesz w naszym artykule: prowizja pośrednika nieruchomości.


Na spotkaniu z pośrednikiem nieruchomości powinieneś jak najbardziej precyzyjnie określić swoje potrzeby, wymagania oraz przekazać jak najwięcej informacji mogących mieć wpływ na transakcje. Skróci to czas realizacji zlecenia oraz ułatwi pracę pośrednikowi. Ważną kwestią jest również posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów do realizacji transakcji przez zamawiającego.


Umowa na wyłączność - czy warto ją podpisać? Co sprawdzić w umowie?


Tematem budzącym wiele kontrowersji wśród klientów jest podpisanie umowy na wyłączność. Jest to specjalny rodzaj umowy gdzie sprzedający oświadcza, że biuro nieruchomości będzie jedynym uprawnionym podmiotem do sprzedaży/wynajmu nieruchomości. Choć jest to dokument stosunkowo niechętnie podpisywany przez klientów – w praktyce transakcje tego typu są o wiele bardziej korzystne i bardziej dochodowe, niż te opracowane na podstawie umowy przedwstępnej. Wynika to z kilku kwestii.


Po pierwsze: posiadając nieruchomość na sprzedaż lub wynajem w trybie wyłączności pośrednik może przeznaczyć więcej środków na reklamę i przeprowadzenie akcji marketingowej. Bardzo często pośrednicy podwajają budżet na reklamę w przypadku wyłączności i promują nieruchomość przed innymi ogłoszeniami.


Po drugie posiadając swobodny dostęp do nieruchomości (klucze w biurze) jest w stanie zorganizować więcej prezentacji z wiarygodnymi klientami i prowadzić spotkania o dowolnej porze.


Wreszcie – przekazuje klientom wiarygodne informacje na temat proponowanych cen przez klientów (nie musi prowadzić „licytacji” z innymi biurami i przedstawia tylko sprawdzone propozycje od kupujących).


Obiektywanie rzecz biorąc – oferty sprzedawane przez pośredników na wyłączność są bardziej profesjonalnie przygotowane niż te na podstawie umów otwartych, gdzie liczy się kto sprzeda pierwszy nieruchomość.


Podpisując umowę na wyłączność sprawdź koniecznie:
na jaki czas jest zawarta umowa?
jaką prowizję pobiera pośrednik nieruchomości?
jakie czynności zmierzające do zawarcia transakcji będzie wykonywał pośrednik?
jakie są warunki odstąpienia od niej i czy wiążą się z tym jakiekolwiek koszty?

Sprzedaaż mieszkani i domu przez biuro nieruchomości – największe obiekcje.


Największą obiekcją przez sprzedażą mieszkania jest konieczność zapłaty prowizji do biura nieruchomości. W praktyce jednak to właśnie biuro nieruchomości potrafi sprzedać nieruchomość nawet kilkadziesiąt tysięcy drożej od ceny ofertowej właściciela. Bardzo często również sprzedający niepotrzebnie ulegają presji kupujących (zwłaszcza klientów gotówkowych) i sami niepotrzebnie opuszczają cenę zamiast poczekać na konkretnego klienta. Dlatego też warto skorzystać z biura zwłaszcza jeśli planujemy łączyc transakcje między sobą.


Jak zatem wybrać biuro nieruchomośc?


Poszukując dobrego biura nieruchomości kieruj się referencjami klientów, znajomych oraz wybieraj doświadczonych pośredników na rynku. Z pewnością ktoś z Twoich bliskich dokonywał transakcji z lokalnym biurem nieruchomości. Wybierając biuro staraj się nawiązać współpracę z tym działającym lokalnie – mają więcej klientów na konkretne lokalizacje (zwłaszcza w dużych miastach). Opinie w napisane w internecie nie są niestety obiektywne bo często piszą je zewnętrzne firmy marketingowe lub konkurencja na rynku.


Biuro nieruchomości Wrocław – kontakt do firmy.


Zapraszamy Państa do współpracy z naszym biurem. Od 2009 roku współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy (Niemcy, Austria, UK, Norwegia, USA) w zakresie sprzedaży, wynajmu i poszukiwań nieruchomości. Dzięki dużemu doświadczeniu na rynku skutecznie przeprowadzamy transakcje dla naszych klientów. Zlecenia przyjmujemy od poniedziałku do soboty pod numerem telefonu: +48-604-978-704.zarządzanie najmem domów i mieszkań                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
 Zarządzanie 
najmem Wrocław
         Prowizja pośrednia nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław